اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه خرید: در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید.در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. در صورت مشکل در پرداخت با پشتیبانی تلگرام در ارتباط باشید.

دانلود تحقیق سن مسئوليت كيفري درحقوق ايران پاكستان عربستان و قطر

 

دسته بندی : حقوق 

فرمت فایل:  ورد قابلیت ویرایش ) 

 


 
قسمتی از محتوی متن ...

 

تعداد صفحات : 20 صفحه

فهرست مطالب عنوان صفحه مقدمه فصل اول : سن مسئوليت كيفري درحقوق ايران فصل دوم : سن مسئوليت كيفري درحقوق پاكستان فصل سوم : سن مسئوليت كيفري درحقوق عربستان سعودي فصل چهارم : سن مسئوليت كيفري درحقوق جزايي قطر فصل پنجم : مقايسه سن مسئوليت كيفري ايران ، عربستان ، پاكستان و قطر بخش اول : مقايسه سن مسئوليت كيفري ايران و پاكستان بخش دوم : مقايسه سن مسئوليت كيفري ايران و عربستان سعودي بخش سوم : مقايسه سن مسئوليت كيفري ايران و قطر مطالعه ادبيات و سوابق مسئله در مورد مقايسه سن مسئوليت كيفري درحقوق ايران ، پاكستان ، عربستان و قطر تاكنون دركشور ايران كسي به بررسي چنين مسئله اي نپرداخته است و نمي توان منبع معتبري را در اين مورد پيدا نمود ، اما درمورد سن مسئوليت كيفري درحقوق ايران اساتيدي همچون دكترگلدوزيان ، دكتر وليدي ، دكتر نوربها ، دكتر اردبيلي ، دكترشام بياتي و .
.
.
به تحقيق و بررسي پرداخته اند و هركدام نظرات متفاوتي را بيان نموده اندكه ما خلاصه اي از مطالب آنها را بيان مي كنيم .
اما درمورد سن مسئوليت كيفري درعربستان ، پاكستان و قطرچون منبع معتبري را پيدا ننموديم ناچارا به سايت وكالت مراجعه نموده و خلاصه مطلبي بيان شده كه ما نيز همان مطلب را بيان مي نماييم .
بسم الله الرحمن الرحيم كودكان در پايين تر ازسن خاص ، جوانتر ازآن هستندكه مسئوليت زيرپا گذاشتن قوانين بر دوش آنها باشد .
اين مفهومي است ضمني از آنچه كه شايد بارها دركنوانسيون حقوق كودك به آن اشاره شده است .
دراين كنوانسيون ازكشورهاي عضو فرانسه شده است كه حداقلي را درسن كودكان تعيين كنندكه پايين تراز آن حداقل ،كودك مشمول قانون مجازات كيفري نيست اما كنوانسيون سن ويژه اي را مشخص نكرده و بنابراين اصل اين سن دركشورهاي مختلف متفاوت است .
در واقع دراصل يك كنوانسيون قيد شده كه قبل از 18 سالگي فردكودك محسوب مي شود اما اين اختيار را به قوانين داخلي داده است كه براساس اختياراتشان سن قانوني تعيين كنند .
البته در مورد اعدام ، اعدام كودكان زير 18 سال را ممنوع كرده است .
اما درمورد مجازات حبس كودكان سن خاصي را مشخص نكرده است و آن را به قوانين داخلي كشورها واگذار نموده است كه اين امردركشورهاي مختلف متفاوت است و همة كشورها از يك سن و قاعده خاص پيروي نمي كنند .
سن مسئوليت كيفري درحقوق ايران ، پاكستان ، عربستان ، قطر كودكي به دوره اي حيات انسان كه از بدو تولد تا زمان بلوغ را شامل است اطلاق مي شود .
اين مرحله از دوران حيات آدمي را مي توان به دو دوره تقسيم كرد : دوره اول دوره كودكي ، چون طفل قادربه درك و تشخيص خوب و بعد اعمال و رفتارش نيست ، آن را دوره عدم تميز وكودك را غيرمميز مي نامند كه به طوركلي از مسئوليت كيفري اميدي است .
دومين دوره كودكي زماني است كه نيروي عقلاني و درك كودك رشد پيدا مي كند در اين دوره كودك با درك سن و قبح اعمال و رفتار وتشخيص سود وزيان در آستانه بلوغ قرارمي گيرد و لذا او را كودك مميز مي نامند .كودك مميز را صاحبنظران و قانونگذاران با رعايت شرايطي ازنظركيفري مسئول مي شناسند .
سن مسئوليت كيفري درحقوق جزايي ايران : مطابق 1 م 34 قانون مجازات عمومي مصوب سال 1304 ،كودك غيرمميز فاقد مسئوليت

  متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن مقاله میباشد که به صورت نمونه در این صفحه درج شدهاست.شما بعد از پرداخت آنلاین ،فایل را فورا دانلود نمایید 

 


  لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود مقاله :  توجه فرمایید.

  • در این مطلب،محتوی متن اولیه قرار داده شده است.
  • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در ورد وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
  • پس از پرداخت هزینه ،ارسال آنی مقاله یا تحقیق مورد نظر خرید شده ، به ادرس ایمیل شما و لینک دانلود فایل برای شما نمایش داده خواهد شد.
  • در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل متن میباشد ودر فایل اصلی این ورد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد.
  • در صورتی که محتوی متن ورد داری جدول و یا عکس باشند در متون ورد قرار نخواهند گرفت.
  • هدف اصلی فروشگاه ، کمک به سیستم آموزشی میباشد.
  • بانک ها از جمله بانک ملی اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 5000 تومان را نمی دهند، پس تحقیق ها و مقاله ها و ...  قیمت 5000 تومان به بالا میباشد.درصورتی که نیاز به تخفیف داشتید با پشتیبانی فروشگاه درارتباط باشید.

 « پرداخت آنلاین و دانلود در قسمت پایین »

 

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,620 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file80_1344534_8533.zip11.5k

آخرین محصولات فروشگاه

ابزار هدایت به بالای صفحه