اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه خرید: در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید.در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. در صورت مشکل در پرداخت با پشتیبانی تلگرام در ارتباط باشید.

پاورپوینت درمورد مهدی اخوان ثالث

 

نوع فایل:  ppt _ pptx ( پاورپوینت )

( قابلیت ویرایش )

 


 قسمتی از اسلاید : 

 

تعداد اسلاید : 24 صفحه

به نام خداوند شعرآفرین خوبان پارسی گوی (4) گذری و نظری بر شعر امروز شکوه کهن مهدی اخوان ثالث شعر محصول بی تابی آدم است در لحظاتی که شعور نبوّت بر او پرتو انداخته.
حاصل بی تابی در لحظاتی که آدم در هاله ای از شعور نبوّت قرار گرفته... مهدی اخوان ثالث (روشن تر از خاموشی/حسن کاخی/ص447) نام: مهدی اخوان ثالث تخلص: م.امید زادهنگام: 1307 خورشیدی زادجای: مشهد مرگ هنگام: 1369 خورشیدی آرامگاه: توس آثار: ارغنون/ زمستان/ آخر شاهنامه/ از این اوستا/ زندگی می گوید امّا.../ در حیاط کوچک پاییز در زندان/ دوزخ اما سرد و تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم شاعر نمی تواند و نباید «کار» دیگری جز شعر و «زندگی» دیگری جز زندگی شعری داشته باشد.
قضیه به این آسانی ها که عامه تصور کرده اند، نیست. باید همه عمر،هستی،هوش، همه خان و مان و خلاصه تمامت بود و نبود وجود را داد؛ باید خود را وقف کرد؛ فروخت؛ باید تارک الدنیا و راهب و شمن این صنم شد و عابد این معبد؛ آن وقت تازه ممکن است نازنین گوشه ابرویی نشان دهد و شبانگاه، یا هر آن گاه که خلوت را مناسب بیند، آهسته پاورچین پاورچین به بالین دیوانه و بیمار عزیز خود بیاید: زلف آشفته و خندان لب و مست و بپرسد آیا خوابت هست؟
مهدی اخوان ثالث (روشن تر از خاموشی/حسن کاخی/ص449) مهدی اخوان ثالث، در میان شعرای معاصر، زبانی خاص و یگانه دارد؛ زبانی نو و کهن؛ زبانی که یادآور سبک شکوهمند خراسانی، در محدوده قرن 4 تا 7، با همان شکوه، صلابت و فخامت است.
به درستی که آشنایی با کلام سخنورانی نامدار همچون حکیم توس در شعر وی پیداست و انکارناشدنی. او با لفظ و ساختار قدرتمند سروده های خود، اثبات نمود که می شود به سبک نیما شعر گفت و تأثیرگذار بود و در خوانندگان همان حس شعر موزون سنـّتی را برانگیخت.
شعرخوانی اخوان ثالث: شعر اخوان، در حقیقت پلی است بین شعر سنـّتی دیروز و شعر مدرن امروز. گویی که او پیش از نیما می زیسته است و رابطه ی راستین بین شعرهای کلاسیک و شعرهای نیمایی هموست. محمّد حقوقی، نظریّه پرداز شعر معاصر (شعر زمان ما،2، محمّد حقوقی، ص61) درباره ی شعر اخوان: باستان گرایی(Archaism): این ویژگی در کلام و اندیشه ی شاعر باستان گرای ما به خوبی پیداست.
برای نمونه: در شعر آخر شاهنامه، رسیدن به دوران اوج تمدن سرزمین کهن پارس را آرزو می کند: گاه گویی خواب می بیند خویش را در بارگاه پرفروغ مهر طرفه چشم انداز شاد و شاهد زرتشت ...یاد ایام شکوه فخر و عصمت را می سراید شاد... و یا در شعر تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم، پیوسته از دوره ی افتخار ایران زمین که همان عهد باستان است، سخن به میان می آورد: ز پوچ جهان، هیچ اگر دوست دارم تو را ای کهن بوم و بر! دوست دارم تو را ای کـــهن پیـــرِ جــــاوید برنا تو را دوسـت دارم، اگر دوست دارم تو را ای گرانمایه! دیریـــنه ایـران! تو را ای گرامی گـهر! دوست دارم تو را ای کــهـن زادبوم بــزرگـــان! بزرگ آفــرین نـــامور دوســت دارم اگر قول افسانه یا متن تـــــاریــخ و گر نقد نـَقل و سـِـیَـر دوست دارم هم اُرمَزد و هم ایزدانت پرستـم هم آن فرّه و فروهــــر دوست دارم به جان، پاک پیغمبر ِ باســتانـت

  متن بالا فقط قسمتی از اسلاید پاورپوینت میباشد،شما بعد از پرداخت آنلاین ، فایل کامل را فورا دانلود نمایید 

 


  لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت:  توجه فرمایید.

  • در این مطلب، متن اسلاید های اولیه قرار داده شده است.
  • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید
  • پس از پرداخت هزینه ،ارسال آنی پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما و لینک دانلود فایل برای شما نمایش داده خواه شد
  • در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد
  • در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون پاورپوینت قرار نخواهند گرفت.
  • هدف فروشگاه کمک به سیستم آموزشی و یادگیری ، علم آموزان میهن عزیزمان میباشد. 


  

 « پرداخت آنلاین و دانلود در قسمت پایین »
اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,650 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file382_1293441_1151.zip9 MB

آخرین محصولات فروشگاه

ابزار هدایت به بالای صفحه